Nadační fond AVAST

05.07.2015 12:09

 NF AVAST podpořil náš projekt pro budoucí zdravotní sestry

Nadační fond AVAST, který věnuje velkou pozornost paliativní péči, na jaře vyhlásil program „Spolu až do konce“ určený projektům věnujícím se tématu umírání. Máme velkou radost, že jsme v konkurenci více než stovky přihlášených projektů uspěli s naším plánem na rozšíření výuky paliativní péče na zdravotnických vysokých školách. 

„Chceme, aby budoucí zdravotní sestry a sociální pracovnice měly dostatečné povědomí o paliativní péči a znalosti mohly promítnout do své práce jak přímo v nemocnicích, tak i v hospicích. Sestra má z celého multidisciplinárního týmu – a ostatně i v nemocnici – s pacientem nejintenzívnější kontakt. Proto je důležité, aby sestry znaly moderní trendy v paliativní péči, dobře rozpoznávaly jednotlivé symptomy a uměli s pacientem komunikovat,“ vysvětluje ideu projektu Jiří Kabát, ředitel domácího hospice Most k domovu.

Ke spolupráci jsme přizvali Vysokou školu zdravotnictva a sociálnej práce sv. Alžbety, na které bude probíhat pilotní výuka předmětů. V rámci projektu vzniknou také skripta, která budou dostupná všem relevantním zdravotnickým školám. 

„Věříme, že se nám mimo jiné podaří motivovat budoucí sestry k profesnímu zájmu o oblast paliativní péče,“ dodává Jiří Kabát.

Zpět

Vyhledávání

Mostkdomovu © 2009 Všechna práva vyhrazena.